22.8 C
Skopje

Ganiu: Falë mbështetjes së Parlamentit Evropian binjakëzuam SH.F. “Ismail Qemali” me “Emilian Stanev” nga Bullgaria

Me mbështetjen e fuqishme të Parlamentit Evropian, Shkolla “Ismail Qemali” e Çairit dhe Shkolla “Emilian Stanev” e Veliko Tërnovës, Bullgari nisën sot bashkëpunimin.
Sot bashkë me eurodeputetin bullgar Ilhan Kyçuk, zëvendëskryeministrin e parë Artan Grubin, deputeten Monika Zajkova, kryetarë komunash, drejtorë shkollash dhe mësimdhënës nga Bullgaria vizituam SHFK “Ismail Qemali” me ç’rast edhe zyrtarizuam binjakëzimin e kësaj shkolle nga Çairi me shkollën “Emilian Stanev” nga Veliko Tërnova e Bullgarisë.
Kjo nënkupton se edhe zyrtarisht nga sot këto dy shkolla, por edhe këto dy vendbanime Çairi dhe Veliko Tërnova, hapin një kapitull bashkëpunimi në fushat që do të jenë me interes të përbashkët.
Dhe gjithsesi bashkëpunimet e tilla janë mënyra më e mirë e mundshme që bashkërisht të ecim përpara dhe mbi të gjitha të përmirësojmë mirëqenien e qytetarëve të të dy vendeve tona.
Eurodeputeti Kyçuk në SHK “Ismail Qemaili” qëndroi edhe para disa javëve, ku paralajmëroi një bashkëpunim të tillë.

TË FUNDIT

Shpejtim Bajoku, i bronztë në Lojërat Mesdhetare

Boksieri Shpejtim Bajoku është ndalur në gjysmëfinale të Lojërave Mesdhetare që po mbahen të Oran Të Algjerisë. Megjithëse humbi, Bajoku e ka fituar medaljen...

Ahmeti uron Kamberin: Shqiptarët e Luginës qëndruan bashkë, kaluan obstruksionet

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar Shaip Kamberi për zgjedhjen e tij deputet. Ai ka thënë se shqiptarët e Luginës së...

MINT: Bie çmimi i naftës për 2 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT), i ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, për të premten e një korrikut. Çmimi maksimal i lejuar...

Çfarë ndodhi me Travis Barker? Bateristi i Blink-182 u dërgua me urgjencë në spital i shoqëruar nga Kourtney Kardashian

Bateristit Blink-182 u dërgua me urgjencë  në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, së bashku me Kourtney Kardashian. Travis Barker është dërguar me urgjencë...