29.8 C
Skopje

Grubi: Çmimet e ushqimeve bazë mbeten të ngrira deri më 28 shkurt

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes një njoftimi në faqen e tij zyrtare në facebook ka informuar se Qeveria në seancën e sotme të 8-të ka vendosur që çmimet e ushqimeve bazë të mbeten të ngrira deri më 28 shkurt, informon GAZETA.MK

Grubi gjthashtu ka informuar se po në këtë seancë të Qeverisë gjithashtu është miratuar Programi i Reformës Ekonomike 2022 – 2024, në të cilin janë identifikuar sfidat kryesore që duhet të forcojnë konkurrencën dhe rritjen e ekonomisë.

TË FUNDIT

Bislimi: Anëtarësimi i Finlandës në NATO duhet të bëhet sa më shpejt, e të pasojë me Kosovën

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi në konferencën e përbashkët me ministren finlandeze për Çështje Evropiane dhe Drejtimin e...

Grubi: Urime Dita e pavarësisë Amerikë!

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi ka uruar Ditën e pavarësisë së Amerikës. Grubi është shprehur...

Edi Rama uron ShBA-të për Ditën e Pavarësisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, Kryeministri i Shqipërisë ka uruar Ditën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara. Rama ka shtuar se Dita e Pavarëssisë së...

ITSHKSH: Shkulja e bredhit të Nënë Terezës, akt barbar!

Nga Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në Shkup sot kanë reaguar për shkuljen e bredhit të Nënës Terezë në sheshin e...