32.8 C
Skopje

Gosens dhurata për Simone Inzaghi, Interi e zyrtarizon

Robin Gosens zyrtarisht është futbollist i Interit. Anësori i krahut të majtë, pjesë e kombëtares së Gjermanisë, ka firmosur deri më 30 qershor 2026.

Gosens do të jetë për 18 muaj në huazim tek Interi dhe pas zikaltrit do e blejnë 25 milion euro nga Atalanta. Kjo shifër me gjithë bonuse mund të kapë shifrën e 28 milionë eurove.

Vetë Gosens nga kjo marrëveshje do të përfitojë 2.5 milion euro në sezon. Tek Interi ai zëvendëson Ivan Perisic, me të cilin kampionët e Italisë nuk arritën dot marrëveshje për të rinovuar.

TË FUNDIT

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...