31.8 C
Skopje

Distria Krasniqi siguron medaljen në Grand Prix të Portugalisë, mposht portugezen në gjysmëfinale

Distria Krasniqi nuk do të kthehet pa medalje nga Grand Prixi që po mbahet në Portugali.

Xhudistja kosovare, në garën e saj në kategorinë -52 kilogramë arriti që të sigurojë një medalje

Disi mposhti në gjysmëfinale garuesen portugeze, Joana Diogo, dhe tashmë do të pres për të njohur kundërshtaren e saj në finale.

Diogo mori e para një pikë pasi rrëzoi Disin, por kosovarja ju përgjigj me recetën e njëjtë për të barazuar shifrat.

Fundi i përballjes i takoi po ashtu kosovares, e cila ishte më kërkuese në këtë duel. Ajo fitoi me IPPON 16 sekonda para fundit të duelit.

E arta olimpike synon tashmë të artën në Portugali, në Grand Prix.

TË FUNDIT

Nafta nga mesnata më lirë në Maqedoni, ja si do jenë çmimet

Komisioni Rregullator për Energjetik në mbledhjen e sotme ka sjellë vendim që të lirojë për 2.50 denarë çmimin e dizelit, ndërsa nuk ka ndryshim...

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...

Gashi: Janë bërë shkelje kushtetuese në ligjin për KPK-në

Të mërkurën e 29 qershorit, Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka informuar se ka bërë kërkesë në Institucionin e Avokatit të Popullit për referimin...