32.8 C
Skopje

Premtimi i Kasamit para qytetarëve: Ky vit do të jetë viti i punës

Kryetari i Tetovës, Bilall Kasami sot me ekipin e tij ka vizituar rrugën “Strasho Pinxhur” ku ka parë nga afër problemet e shfaqura në këtë rrugë.

Kasami tha se ka filluar rikonstruimin qysh përpara zgjedhjeve lokale. Kasami më tutje shtoi se në këtë rrugë do të bëhet rikonstruimi i rrjetit të ujësjellsit si dhe kanalizimi fekal e atmosferik.

Ky vit do të jetë vit i punës. Bashkërisht do ta ndërtojmë dhe zhvillojmë qytetin tonë!

 

TË FUNDIT

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...