31.8 C
Skopje

Nesër bëhet varrimi i Rexhail Qerimit

Gjatë ditës së sotme ka ndërruar jetë Rexhail Qerimi nga fshati Opajë, i dënuar me burg të përjetshëm për rastin “Alfa”.

Familjari i të ndjerit, Muhamed Dauti, i ka thënë Open-TV se varrimi i Rexhail Qerimit-Komandant Runica do të bëhet nesër (e enjte, 28 janar). Ende nuk dihet nëse do të varroset në fshatin ku ka jetuar Opajë ose Runicë prej nga e ka origjinën.

“Po, Rexhaili do të varroset nesër, për shkak se ka vëllezër dhe të afërm të tjerë në kurbet. Duhet ti presim edhe ata për të marrë pjesë në lamtumirën e tij të fundit”, deklaroi Muhamed Dauti, familjarë i afërt i Rexhail Qerimit.

TË FUNDIT

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...

Gashi: Janë bërë shkelje kushtetuese në ligjin për KPK-në

Të mërkurën e 29 qershorit, Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka informuar se ka bërë kërkesë në Institucionin e Avokatit të Popullit për referimin...