31.8 C
Skopje

Ministri Haliti në takim pune me përfaqësuesit e „Microsoft-it“

Mundësia e mbajtjes së trajnimeve pa pagesë për administratën, ishte tema e takimit të sotëm të punës ndërmjet ministrit të Ministrisë së Shoqërisë Informatike dhe Administratës Admirim Aliti dhe përfaqësuesve të Zyrës lokale të „Microsoft-it“ – Gjorgji Tasevski dhe Azem Jonuzi.

Qëllimi i këtyre trajnimeve është përmirësimi i njohurive të nëpunësve administrativë në kontekst të aftësive digjitale, për të pasur një administratë të modernizuar në shërbim të qytetarëve.

Në takim u diskutua edhe rreth mbështetjes së marrëveshjeve të nënshkruara ndërmjet Qeverisë dhe „Microsoft-it“ për bashkëpunim të mëtejshëm.

TË FUNDIT

Nafta nga mesnata më lirë në Maqedoni, ja si do jenë çmimet

Komisioni Rregullator për Energjetik në mbledhjen e sotme ka sjellë vendim që të lirojë për 2.50 denarë çmimin e dizelit, ndërsa nuk ka ndryshim...

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...

Gashi: Janë bërë shkelje kushtetuese në ligjin për KPK-në

Të mërkurën e 29 qershorit, Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka informuar se ka bërë kërkesë në Institucionin e Avokatit të Popullit për referimin...