22.8 C
Skopje

Kryetari i Tearcës mirëpriti në takim pune Ministrin e Mjedisit, Naser Nuredini

Kryetari i Komunës së Tearcës z. Nuhi Neziri realizoi takim pune me Ministrin e Mjedisit dhe Ambientit Jetësore z. Naser Nuredini.
Në këtë takim u bisedua për sfidat me të cilat po ballafaqohet komuna në mbrojtjen e mjedisit jetësor. Kryetari Neziri e njoftoi Ministrin për gjendjen e realizimit të projektit dyvjeçar për ndërtimin e rrjetit të kanalizimit në vendbanimin Tearcë, që realizohet me mbështetjen financiare të MMJPH-së, dhe pritet të përfundojë deri në fund të këtij viti.
Gjithashtu, në këtë takim kryetari Neziri bisedoj edhe për nevojën dhe mundësitë për bashkëpunim dhe mbështetje të komunës në realizimin e projekteve të tjera të planifikuara në zonë.
Nga Zyra për Informim e Komunës së Tearcës.

TË FUNDIT

Konsultimet për propozimin francez, Kovaçevski sot takon Selën

Vazhdojnë konsultimet për propozimin francez për fillimin e negociatave inkuadruese të Republikës së Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian. Për sot në orën 11...

Ganiu: Sot po festojmë ditëlindjen e 246 të djepit të demokracisë, lirisë e prosperitetit

Kryetari i komunës Çair, Visar Ganiu ka uruar ditëlindjen e 246 të Amerikës. Sipas Ganiut, kjo festë sa ka rëndësi për amerikanët po aq...

Byrnes: SHBA mbështet bisedimet në RMV mbi propozimin francez

Ambasadorja e SHBA-së në Maqedoninë e Veriut, Kate Byrnes përmes një shkrimi në Twitter ka shprehur mbështetjen për bisedimet e brendshme që po zhvillohen...

MINT: Nafta lirohet për katër centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT) i ka publikuar çmimet maksimale apo “tavan” të naftës dhe derivateve të tjera për 24 orët e ditës...