31.8 C
Skopje

Blerim Bexheti priti në takim drejtorin gjeneral të postës së RMV, Jani Makraduli

Sot kryetari z. Blerim Bexheti mirëpriti në takim pune drejtorin gjeneral të postës së Maqedonisë së Veriut, z. Jani Makraduli.
Në këtë takim komunës ju ofruan mundësi të reja për përmirësimin e shërbimeve postare dhe i shqyrtuam mundësitë për hapjen e pikave të reja postare në më shumë vendbanime të komunës tonë.
Gjithashtu temë diskutimi ishte edhe zgjidhja e problemit me pikën në vendbanimin Kondovë, e cila për disa arsye ka pushuar me operimin e saj.
Me thellimin e bashkëpunimit ndërmjet Postës dhe komunës ne besojmë që në të ardhmen banorëve të komunës së Sarajit do tju ofrohen shërbime më efikase postare.

TË FUNDIT

Nafta nga mesnata më lirë në Maqedoni, ja si do jenë çmimet

Komisioni Rregullator për Energjetik në mbledhjen e sotme ka sjellë vendim që të lirojë për 2.50 denarë çmimin e dizelit, ndërsa nuk ka ndryshim...

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...

Gashi: Janë bërë shkelje kushtetuese në ligjin për KPK-në

Të mërkurën e 29 qershorit, Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka informuar se ka bërë kërkesë në Institucionin e Avokatit të Popullit për referimin...