19.1 C
Skopje

Komuna e Strugës nënshkroi memorandum bashkëpunimi me EuroStep-Shkup

Me rastin e organizimit të biznis panairit për peshk dhe peshkim, sot në hapësirat e Komunës së Strugës u mbajt takim mes kryetarit Ramis Merko dhe organizatorëve të manifestimit, përfaqësues të EuroStep – Shkup, agjencisë për marketing dhe menaxhim.
 U nënshkrua Memorandum për bashkëpunimit dhe organizim i përbashkët i biznis panairit dhe një aktiviteti kulturor. Panairi do të organizohet për 2 (dy) ditë në Qershor 2022, në Strugë.
Qëllimi i eventit është promovimi dhe përmirësimi i mjedisit të biznesit dhe komunitetit në nivel të pushtetit lokal dhe më gjerë. Ky event do të kontribuojë në bashkëpunimin dhe hapjen e tregjeve të reja, ideve dhe koncepteve të reja dhe edukimit. Në këtë manifestim priten pjesëmarrës nga niveli kombëtar dhe ballkanik, përfaqësues të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, por vëmendje e veçantë i kushtohet pjesës kulturore dhe artistike të manifestimit, përkatësisht shoqatave vendore të peshkimit nga Ballkani perëndimor.
 Shpresojmë që në të ardhmen kjo ngjarje të bëhet traditë, e cila do të përditësohet vazhdimisht dhe do të kontribuojë për të gjitha palët e përfshira.

TË FUNDIT

Ish – e dashura e Don Xhonit shpreh pëlqim ndaj “rivalit” të tij?

Ndarja e modeles ruse Ariana Lirey dhe reperit Don Xhon bëri bujë të madhe. Tashmë ka kaluar një muaj që nga ndarja e tyre dhe...

Vajza e Lutfi Hazirit na prezanton të dashurin

Kënga Haziri para pak çastesh publikoi një fotografi të re. Ajo në krah ka partnerin e saj të cilin nuk i ka etiketuar emrin. Megjithatë ata...

Nuredini: Problemin me mbeturinat do ta zgjidhim me paratë nga BERZH-i

Me paratë e Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim do të ndërtohen landfille rajonale me stacione transferimi dhe do të prokurohen kontejnerë dhe kamionë...

Grubi: Ftoj shqiptarët e Luginës masovikisht ta përkrahin Shaip Kamberin

Zëvendëskryeministri i parë Grubi ka bërë thirrje për ta përkrahur Shaip Kamberin, nga të gjithë shqiptarët e Luginës që edhe njëherë të merr vend...

Ali Ahmeti: Ftoj të gjithë shqiptarët e Luginës ta përkrahin Shaip Kamberin

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka bërë thirrje për ta përkrahur Shaip Kamberin nga Lugina dhe koalicionin "Koalicioni i shqiptarëve të Luginës" i cili...