29.8 C
Skopje

Tentativë për vjedhje në rajonin e Karposhit, arrestohen dy persona

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se në rajonin e Karposhit gjatë ditës së djeshme në flagrancë janë kapur dy grabitës, përcjell TV21. Bëhet fjalë për 22-vjeçarin A.Ll. dhe një të mitur.

“Janë kapur duke kryer veprën penale vjedhje e rëndë në tentativë, ndërsa u është gjetur dhe konfiskuar një objekt i lidhur me veprën penale”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

TË FUNDIT

Edi Rama uron ShBA-të për Ditën e Pavarësisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, Kryeministri i Shqipërisë ka uruar Ditën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara. Rama ka shtuar se Dita e Pavarëssisë së...

ITSHKSH: Shkulja e bredhit të Nënë Terezës, akt barbar!

Nga Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në Shkup sot kanë reaguar për shkuljen e bredhit të Nënës Terezë në sheshin e...

Merko: Dita e pavarësisë së SHBA-së është moment kyç për demokracinë dhe historinë botërore

Kryetari i Komunës së Strugës z. Ramis Merko uron 4 Korrikun, festën e madhe kombëtare të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Dita e pavarësisë së...