22.8 C
Skopje

Ndalesë për qarkullim të kamionëve në Strazh dhe në rrugën Mavrovë-Dibër

Për shkak të reshjeve të dëborës sot në ora 07:00 është vendosur ndalesë për qarkullimin e mjeteve të rënda në Strazhë, drejtimi Kërçovë-Gostivar.

Nga Lidhja Auto Moto e Maqedonisë (LAMM) njoftojnë gjithashtu se ndalesë për qarkullim të kamionëve ka dhe në aksin rrugorë Mavrovë-Dibër.

GAZETA.MK

TË FUNDIT

Zv/ministri Bushi: Gëzuar 4 Korrikun Amerikë, mike e RMV-së dhe aleate e shqiptarëve

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Nazim Bushi sot përmes një fraze të presidentit historik të SHBA-ve, John F. Kennedy në faqen e tij zyrtare në facebook...

Konsultimet për propozimin francez, Kovaçevski sot takon Selën

Vazhdojnë konsultimet për propozimin francez për fillimin e negociatave inkuadruese të Republikës së Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian. Për sot në orën 11...

Ganiu: Sot po festojmë ditëlindjen e 246 të djepit të demokracisë, lirisë e prosperitetit

Kryetari i komunës Çair, Visar Ganiu ka uruar ditëlindjen e 246 të Amerikës. Sipas Ganiut, kjo festë sa ka rëndësi për amerikanët po aq...

Byrnes: SHBA mbështet bisedimet në RMV mbi propozimin francez

Ambasadorja e SHBA-së në Maqedoninë e Veriut, Kate Byrnes përmes një shkrimi në Twitter ka shprehur mbështetjen për bisedimet e brendshme që po zhvillohen...