31.8 C
Skopje

Kodra e Diellit e mbushur me borë, Berova dhe Strumica ngrijnë nga i ftohti

Dëbora në Kodrën e Diellit ka arritur në 44 centimetrave, në Hanet e Mavrovës ka 21 cm. borë, nëntë në Krushevë, gjashtë në Gjurishte, pesë centimetra në Kriva Pallankë dhe Pozharan, katër në Tetovë, tre në Shkup – Petrovec, dy në Shkup – “Zajçev Rid” dhe një cm shtresë bore ka në Vinicë dhe Kumanovë.

Përveç në Strumicë dhe Berovës, ku temperatura ka shënuar -5, temperatura nën zero sot në mëngjes ka edhe në Shkup-Petrovec dhe Gjevgjeli -4, tre gradë nën zero në Demir Kapi, -2 në Shkup – “Zajçev Rid”, Manastir dhe Shtip dhe -1 gradë në Kriva Pallankë, Tetovë, Prilep, VInicë, Kumanovë dhe Krushevë. Në Dojran janë matur 0 gradë, dy në Ohër dhe tre gradë në Pretor.

TË FUNDIT

Nafta nga mesnata më lirë në Maqedoni, ja si do jenë çmimet

Komisioni Rregullator për Energjetik në mbledhjen e sotme ka sjellë vendim që të lirojë për 2.50 denarë çmimin e dizelit, ndërsa nuk ka ndryshim...

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...