31.8 C
Skopje

Arbër Ademi: BESA e ka përkrahur idenë për kryeministër shqiptar, ndërsa sot del kundër!

Arbër Ademi në “Rruga Drejt” ka thënë se idenë për kryeministrin shqiptar ë ka përkrahur edhe Lëvizja BESA në fillim sepse atëherë ishte në listën ë LSDM-s.

“Lëvizja BESA ishte ajo parti ë cila së bashku me listën ë LSDM-s ë pëkrahën idenë për kryeministrin shqiptar, ndërsa sot po thonë se kjo është një ëndërr ë parealizuar. Ë theksoj se BDI është ajo parti ë cila do ta vendos se cili do të jetë ai shqiptar i cili do të bëhet kryeministër dhe jo tjetër parti të japë propozimet ë veta. Unë ju thërras të gjithëve që ta mbështesni nismën tonë për kryeministrin shqiptar sepse BDI gjithmonë ka qenë ë përpiktë në përmbushjen ë premtimeve”, ka thënë Ademi.

TË FUNDIT

Nafta nga mesnata më lirë në Maqedoni, ja si do jenë çmimet

Komisioni Rregullator për Energjetik në mbledhjen e sotme ka sjellë vendim që të lirojë për 2.50 denarë çmimin e dizelit, ndërsa nuk ka ndryshim...

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...

Gashi: Janë bërë shkelje kushtetuese në ligjin për KPK-në

Të mërkurën e 29 qershorit, Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka informuar se ka bërë kërkesë në Institucionin e Avokatit të Popullit për referimin...