31.8 C
Skopje

Arbër Ademi: BDI ka thyer tabutë, kryeministri shqiptar do të bëhet

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi në “Rruga Drejt” ka thënë se deri më sot Bashkimi Demokratik për Integrim ka thyer të gjitha tabutë në vend sa i përket funksioneve shtetërore ku aty kanë udhëhequr shqiptarët ë që më herët nuk kanë qenë.

“BDI është parti ë cila i ka thyer tabutë në funksionet shtetërore, si me atë të kryeparlamentarit, zëvendëskryeministrit shqiptar, ministrit të punëve të jashtme etj. Pa dyshim se kryeministri shqiptar do të bëhet dhe për këtë kemi marrëveshje edhe me LSDM por gjithashtu theksoj se edhe partitë tjera shqiptare kanë thënë se do ta përkrahin”, ka thënë Ademi.

TË FUNDIT

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...

Gashi: Janë bërë shkelje kushtetuese në ligjin për KPK-në

Të mërkurën e 29 qershorit, Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka informuar se ka bërë kërkesë në Institucionin e Avokatit të Popullit për referimin...