32.8 C
Skopje

Arbër Ademi replikë Azirit: Rryma nuk është shtrenjtuar më shumë se 10%

“Zotëri Aziri duhet të ju them se nuk pajtohem me disa fjalë që i thatë”, kështu nisi replikën e tij, deputeti i BDI-së, Arbër Ademi ndaj deputetit opozitar, Elmi Aziri.

Ademi ka thënë se rezultatet e ministrave të BDI-së janë evidente dhe ka numëruar nga sektori i ekonomisë.

“E para, pritshmëritë nuk janë pa rezultate sepse substanca është kredibiliteti. Gjithçka çfarë kemi premtuar deri më tani, e kemi realizuar dhe kuadrot tona që na përfaqësojnë në ekzekutiv, kanë rezultate konkrete dhe të gjithë, ju dhe ne nuk mund t’i kontestojmë. Vetëm në sektorit e ekonomisë, meqë jeni ekonomist dhe i dini këto fakte. Derisa të tjerët thoni se do të ketë nga 30 deri në 40% shtrenjtim të energjisë elektrike, Kreshnik Bekteshi thoshte jo më shumë se 10% dhe kështu doli. Derisa në tërë rajonin ka reduktime, qytetet ishin pa ndriçim, Bekteshi tha se nuk do të ketë reduktime në asnjë sekondë. Zgjidhje u gjend edhe për ngrohjen qendrore. 55 mijë amvisëri nuk do të paguajnë fatura për rrymë”, tha mes tjerash Ademi, transmeton TV21.

Ka përmendur edhe Kodrën e Diellit.

“A e dini se Kodra e Diellit këtë sezon është shndërruar në një potencial të rritjes nga turistë vendorë dhe të huaj”, tha më tej Ademi.

TË FUNDIT

Muhamed Useini i bashkohet FC Prishtinës

Muhamed Useini është lojtari i radhës që i bashkohet FC Prishtinës. Mbrojtësi nga Tetova ka luajtur me sukses për 3 vitet e fundit në...

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...