20.8 C
Skopje

Arbër Ademi-Azirit: Kodra e Diellit është shndërruar në një potencial të rritjes

Koordinatori i grupit parlamentar nga radhët e BDI-së, Arbër Ademi ka reaplikuar ndaj deputetit opozitar, Elmi Aziri.

Ademi ka thënë se rezultatet e ministrave të BDI-së janë evidente dhe ka numëruar nga sektori i ekonomisë.

Ka përmendur edhe Kodrën e Diellit.

“A e dini se Kodra e Diellit këtë sezon është shndërruar në një potencial të rritjes nga turistë vendorë dhe të huaj”, tha më tej Ademi.

TË FUNDIT

Detajet nga programi milionësh i MCC-së për Kosovën

Bordi Ekzekutiv i Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka miratuar Programin Kompakt me Kosovën në vlerë prej mbi 200-milionë dollarësh, kanë konfirmuar Qeveria...

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve: Ka grurë nuk duhet të ketë frikë

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve, Muhamet Farizi, ka deklaruar se Kosova nuk rrezikon të mbesë pa grurë dhe se qytetarët nuk duhet të kenë...

Ganiu: UNT-ja është tempulli i vërtetë i diturisë

Universiteti “Nënë Tereza” është tempulli i vërtetë i diturisë. E studentët e këtij Universiteti janë e ardhmja jonë e ndritur, janë progresi jonë, janë...