0.8 C
Skopje

Ademi: Pas anëtarësimit në NATO tani radhën e ka anëtarësimi në Bashkimin Europian

Koordinatori i grupit parlamentar të Bashkimit Demokratik për Integrim Arbër Ademi sot në kuvend në fjalim ceku se e gjithë BDI-ja me ministrat e sajë kan qenë në dispozicion për të mirën e këtij vendi stabilitetin dhe të bëhemi pjesë e familjes së madhe të Bashkimit Europian.

“Ne jemi pjesë e NATO-së dhe atë ëndërr e realizuam padyshim me shumë punë, me vendosmëri dhe me vizion të qartë, tani drejt sfidës së re të integrimit le ti përvishemi punës sëbashku për të integruar vendin aty ku edhe e ka vendin, në familjen e madhe të Bashkimit Europian. Përkrahja për vazhdimin e punës së kësaj Qeverie nënkupton pikërisht realizimin e këtij synimi ”

Ndër tjerash Ademi tha se sot dhe nesër ne do të debatojmë edhe për shumë sfida që na presin në të ardhmen që to ti tejkalojmë gjithë bashkë.

“ Sot dhe nesër po debatojmë nëse do të votojmë për Bashkimin Europian, per Marreveshjen e Ohrit, per fqinjesine e mire, per korridorin 8, per gasifikimin, per agjenden e gjelbërt, per dixhitalizimin, per hekurudhen, per autostradan Shkup Blacë, per menaxhimin me mbeturina, per administrate te avancuar dhe te perkahur, per parashikueshmeri dhe marredhenie te mira nderetnike, stabilitet dhe siguri, ne 15 deputetet e BDIse dhe votuesit tane, por edhe shumica e qytetareve tane, nuk kane dileme, jane te percaktuar, te gjithe bashke do ta perkahim kete qeveri” deklaroi Ademi.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...