22.8 C
Skopje

Krahas qenve endacak, Qendra e Tetovës vërshohet edhe nga kuajt

Si duket problemi me kafshët endacake dhe të lëna pas dore nga pronarë të papërgjegjshëm duket larg zgjidhjes në komunën e Tetovës.

Derisa pak muaj më parë qyteti përballej me problemin e qenve endacak, mëngjesi i sotëm ka zbardhur me një grumbull kafshë tjera përfshirë këtu kuaj të cilët kanë kullotur në sheshin e qytetit të Tetovës.

Gjë kjo që sjellë një papërgjegjësi të madhe tek organet komunale të cilët para zgjedhjeve zotoheshin se do të zgjidhin këtë problem, e sot heshtin!

TË FUNDIT

Konsultimet për propozimin francez, Kovaçevski sot takon Selën

Vazhdojnë konsultimet për propozimin francez për fillimin e negociatave inkuadruese të Republikës së Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian. Për sot në orën 11...

Ganiu: Sot po festojmë ditëlindjen e 246 të djepit të demokracisë, lirisë e prosperitetit

Kryetari i komunës Çair, Visar Ganiu ka uruar ditëlindjen e 246 të Amerikës. Sipas Ganiut, kjo festë sa ka rëndësi për amerikanët po aq...

Byrnes: SHBA mbështet bisedimet në RMV mbi propozimin francez

Ambasadorja e SHBA-së në Maqedoninë e Veriut, Kate Byrnes përmes një shkrimi në Twitter ka shprehur mbështetjen për bisedimet e brendshme që po zhvillohen...

MINT: Nafta lirohet për katër centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT) i ka publikuar çmimet maksimale apo “tavan” të naftës dhe derivateve të tjera për 24 orët e ditës...