32.8 C
Skopje

Gjeniu i politikës shqiptare Ali Ahmeti ka të drejtë

Konstatimi gjenial e historik i Udhëheqësit të popullit shiptar Ali Ahmeti, se nuk duhen më shumë se 2 parti politike shqiptare, ashtu sikur janë ato 2 maqedone, u vertetua katërcipërisht edhe me viziten e Presidntit të Shqiperisë z. Ilir Meta në Maqedonin e Veriut, me 12 Janar 2022 në Shkup!

Presidenti i Shqipërisë Meta u takua me:
5 parti politike shqiptare!
2 parti politike maqedone!

Edhe Presidenti e Kryeparlamentari, nuk i mundin dot me numër partitë politike shqiptare!

TË FUNDIT

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...