18.8 C
Skopje

Sali Berisha përjashtohet përgjithmonë nga PD

Partia Demokratike ka vendosur të përjashtojë përgjithmonë Sali Berishën dhe mbështetësit kryesorë të tij pas incidenteve të dhunshme në protestën e 8 janarit.

Vendimi është marrë në mbledhjen e Kryesisë së PD që filloi të hënën në orën 19:00 dhe që ka zgjatur deri në orën 03:00 të mëngjesit.

Gjithashtu Kryesia ka vendosur përjashtim edhe për anëtarët e Komisionit të Rithemelimit, Arben Ristani, Bujar Nishani, Flamur Noka, Albana Vokshi, Edmond Spaho, Klevis Balliu, Keltis Kruja.

TË FUNDIT

Detajet nga programi milionësh i MCC-së për Kosovën

Bordi Ekzekutiv i Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka miratuar Programin Kompakt me Kosovën në vlerë prej mbi 200-milionë dollarësh, kanë konfirmuar Qeveria...

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve: Ka grurë nuk duhet të ketë frikë

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve, Muhamet Farizi, ka deklaruar se Kosova nuk rrezikon të mbesë pa grurë dhe se qytetarët nuk duhet të kenë...