29.8 C
Skopje

Konferencë shtypi nga Bashkësia e Njësive të Vetëqeverisjes Lokale

Në Bashkësinë e Njësive të Vetëqeverisjes Lokale sot u mbajt konferencë shtypi ku unë si nënkryetar i BNJVL-së, bashkë me kryetaren e BNJVL-së, Danella Arsovska dhe kryetarin e Komunës së Gjorçe Petrovit, Aleksandar Stojkoski prezantuam konkluzionet e Bordit drejtues të BNJVL-së që dolën nga seanca e dytë e që u mbajt një ditë më parë dhe që kishin të bënin mes tjerash me reflektimin e ndikimit të krizës energjetike edhe në punën e njësive të pushtetit vendor.

TË FUNDIT

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...

Balerina ukrainase në frontin e luftës Ukrainë-Rusi

Që nga fillimi i luftës Rusi-Ukrainë, kjo e fundit është mbrojtur nga burrat ukrainas të vendosur në vijat e frontit. Mirëpo, në fillimet e...