-2.2 C
Skopje

Grubi: Gëzuar festën, shëndet e mbarësi

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi uron të gjithë besimtarët ortodoks me rastin e festës së Krishtlindjes.

Në mesazhin drejtuar besimtarëve të besimit ortodoks, Zëvendëskryeministri i parë Grubi uron festë të mbarë për të gjithë besimtarët dhe familjet e tyre.

“Të gjithë besimtarëve ortodoks ua uroj Krishtëlindjet me dëshirat më të sinqerta për festë të mbarë në gjirin familjar të përcjellur me shëndet e fat.

Shpresa e krishtlindjes dhe besimi në Zot bashkë me harmoninë familjare që mbisundon sot të vazhdon të reflektojë në përditshmërinë tonë.

Për shumë vjet festa, festofshi bashkë në begati shoqërore e bashkëjetesë shembullore gjithmonë

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...