2.8 C
Skopje

Bora mbulon Kodrën e Diellit

Më së shumti borë sot në mëngjes ka në Kodër të Diellit, ku janë matur 27 centimetra, e më pas në Hanet e Mavrovës – nëntë centimetra.

Më ftohtë sot në mëngjes ishte në Manastir dhe në Berovë me minus tre gradë Celsius të matura dhe në Shkup-Petrovec, Tetovë, Strumicë dhe Demir Kapi me minus dy gradë të matura.

Në Kumanovë dhe në Dibër janë matur minus një gradë Celsius. Më ngrohtë ishte në Kodër të Diellit, ku janë matur pesë gradë Celsius.

Siç informon DPHM, në orët e natës moti ishte kryesisht i kthjellët apo me vranësira të vogla. Sot në mëngjes, në pjesën më të madhe të vendit moti është me diell, me vranësira të vogla, por në disa fushëgropa ka paraqitje të mjegullës.

TË FUNDIT

Kryeministri bullgar, Kiril Petkov mbërrin në Maqedoninë e Veriut

Kryeministri i Bullgarisë Kiril Petkov, gjatë ditës së sotme do të qëndroj për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Petkov në Shkup vjen...

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...