32.8 C
Skopje

Komuna e Tearcës uron Vitin e Ri 2022!

Të nderuar bashkëqytetar , vllezër dhe motra!
Me dëshirën dhe uratën në këtë fundvit ju përcjellim urimet e përzemërta për vitin që vjen me shumë shëndet, fat dhe susksese!
Përcjellja e motmoteve na bënë më të ndjeshëm ndaj çdo momenti dhe perceptimi, andaj dëshirojm që viti që vjen të na gjej më të bashkuar,me shumë shpres dhe me shpirtëgjërësi dhe njerzishmëri që të ruajm dhe kultivojmë vlerat tona.
Mbetemi në përkushtimin e zotimeve të marra nga besimi i juaj drejt sfidave dhe synimeve tona të përbashkëta drejt strategjisë sublime të përmirësimit të gjendjes sonë shpirtërore, familjare , sociale e ekonomike për të gjitë ne e në vecanti për brezat që vijn.
Nga zemra gezofshim motmotin e ri!
Gëzuar 2022!

TË FUNDIT

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...