22.8 C
Skopje

Pendarovski do t’ia dorëzon mandatin Kovaçevskit

Presidenti i shteti, Stevo Pendarovski, sot do t’ia jap mandatin për krijimin e kabinetit të ri qeveritar kryetarit të ri të LSDM dhe mandatarit, Dimitar Kovaçevskit.

Nga ana tjetër, kryeparlamentari Talat Xhaferi tregoi projektimin e tij se propozimin për qeverinë e re dhe programi do të parashtrohen më 10 ose 11 janar, ndërsa të votohet deri në mesnatën e 16 janarit, transmeton TV21.

 

TË FUNDIT

MINT: Bie çmimi i naftës për 2 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT), i ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, për të premten e një korrikut. Çmimi maksimal i lejuar...

Çfarë ndodhi me Travis Barker? Bateristi i Blink-182 u dërgua me urgjencë në spital i shoqëruar nga Kourtney Kardashian

Bateristit Blink-182 u dërgua me urgjencë  në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, së bashku me Kourtney Kardashian. Travis Barker është dërguar me urgjencë...