2.8 C
Skopje

A do ta votoj Bujare Abazi ndrrimin e emrit të rrugës nga “Hasan Prishtina” në “Kaçaniçki Pat” (Foto)

Nënkryetarja e ASH dhe njëherit nënkryetare e qytetit të Shkupit, Bujare Abazi, a do ta voton ndërrimin e emrit të rrugës “Hasan Prishtina” në “Kaçaniçki Pat”.

Ka pasur reagime në rrjetet sociale edhe nga gazetarët për ngjarjet në seancën e fundit në qytetin e Shkupit. Nga VMRO-ja kanë kërkuar që urgjentisht të anulohet vendimi i mëhershëm të Këshillit të qytetit të Shkupit për ndryshimin e emrave të rrugëve dhe shesheve.

TË FUNDIT

Kryeministri bullgar, Kiril Petkov mbërrin në Maqedoninë e Veriut

Kryeministri i Bullgarisë Kiril Petkov, gjatë ditës së sotme do të qëndroj për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Petkov në Shkup vjen...

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...