32.8 C
Skopje

Bexheti shpërndau mirënjohje për Bari Mamutin dhe kontributin e tij në arsim

Kryetari z. Bexheti sot bashkë me kryesuesin e këshillit komunal z. Ramadani, sekretarin z. Shabani, përfaqësuesit e njësisë për arsim z. Rexhepi dhe z. Ameti, zv. ministri për Transport dhe Lidhje z. Rexhepi, deputeti i zonës z. Ziberi si dhe sekretari shtetëror pranë ministrisë së Arsimit z. Beluli vizitiuan mësimdhënësit dhe të punësuarit në shkollën fillore “Ibe Palikuqa” në vendbanimin Bojanë.
Në këtë vizitë gjithashtu me rastin e pensionimit të drejtorit z. Bari Mamuti, ai u dekorua me mirënjohje për kontributin e dhënë në arsim si mësimdhënës dhe si drejtor

TË FUNDIT

Muhamed Useini i bashkohet FC Prishtinës

Muhamed Useini është lojtari i radhës që i bashkohet FC Prishtinës. Mbrojtësi nga Tetova ka luajtur me sukses për 3 vitet e fundit në...

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...