2.8 C
Skopje

Xhaferri: T’u ndihmosh të tjerëve është suksesi më i madh

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi ka njoftuar se ka dhuruar donacion për festat e fundvitit për Klinikën e Fëmijësve, Shkollën “Idnina” dhe shkollën “Zllatan Sremec”.

“Suksesi më i madh është t’ju ndihmosh të tjerëve të jenë të suksesshëm. Sinqerisht shpresoj se me donacionin tonë, edhe kësaj radhe i ndihmuam Klinikën e Fëmijëve, Shkollën Fillore me Qendrën e Resurseve “Idnina” dhe Shkollën e Veçantë Fillore “Dr. Zllatan Sremec”, që të kenë sukses në misionin e tyre fisnik për të ndihmuar fëmijët. Le të jetë Viti i Ri 2022 i suksesshëm për të gjithë!”, shkroi në Facebook Xhaferi.

p://

TË FUNDIT

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...

Ali Ahmeti: Çdo Janar kujtojmë personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare, Gjergj Kastrioti Skënderbeun

Çdo Janar bëhemi bashkë në Sheshin Skenderbeu për të kujtuar personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare Gjergj Kastrioti Skenderbeun që me shekuj...