29.8 C
Skopje

Ky është dekorimi i qytetit të Gostivarit, Taravari tallet me qytetarët

Qyteti i Gostivarit sivjet nuk do të dekorohet për festat e fundvitit, shkak është bërë kriza energjetike dhe restrikcionet e mundshme të furnzimit me rrymë.

Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari tha se paratë e parapara për zbukurim do të ridestinohen për tek Qendra për Autizëm, punimet për ndërtimin e së cilës shkojnë drejt fundit.

Kështu kishte deklaruar kryetari i komunës së Gostivarit vetëm pak javë më parë.
Mirëpo, Taravari duket se nuk po mban fjalën e dhënë e madje tallet me qytetarët e Gostivarit duke vendosur në mes të qytetit një bredh sa për sy e faqe në momentin kur tashmë mërgimtarët tanë po vizitojnë vendlindjen për të kaluar festat e fundvitit.

TË FUNDIT

ITSHKSH: Shkulja e bredhit të Nënë Terezës, akt barbar!

Nga Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në Shkup sot kanë reaguar për shkuljen e bredhit të Nënës Terezë në sheshin e...

Merko: Dita e pavarësisë së SHBA-së është moment kyç për demokracinë dhe historinë botërore

Kryetari i Komunës së Strugës z. Ramis Merko uron 4 Korrikun, festën e madhe kombëtare të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Dita e pavarësisë së...

Zv/ministri Bushi: Gëzuar 4 Korrikun Amerikë, mike e RMV-së dhe aleate e shqiptarëve

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Nazim Bushi sot përmes një fraze të presidentit historik të SHBA-ve, John F. Kennedy në faqen e tij zyrtare në facebook...