31.8 C
Skopje

Fatmir Besimi priti në takim kryetarin e Likovës, Erkan Arifin

Kryetari i Komunës së Likovës, z. Erkan Arifi ishte për vizitë zyrtare në Ministrinë e financave, në të cilën u prit nga nikoqiri, Ministri z. Fatmir Besimi.

Gjatë këtij takimi, Ministri siguroi Kryetarin se edhe në buxhetin e vitit 2022 për komunën tonë, ka të parapara mjete financiare për realizimin e projekteve kapitale, të cilat janë të interes të të gjithë neve.

TË FUNDIT

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...

Gashi: Janë bërë shkelje kushtetuese në ligjin për KPK-në

Të mërkurën e 29 qershorit, Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka informuar se ka bërë kërkesë në Institucionin e Avokatit të Popullit për referimin...