22.8 C
Skopje

Kryeparlamentari i Turqisë për vizitë në Shkup

Kryetari i Parlamentit të Turqisë, Mustafa Shentop sot do ta vizitojë Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Pas ceremonisë të pritjes solemne me nderime të larta shtetërore dhe ushtarake para shtëpisë ligjdhënëse Shentopi do të ketë takim me nikoqirin e tij Talat Xhaferin dhe do të nënshkruhet në Librin e Përshtypjeve.

Është paraparë edhe fjalim i Shentopot para deputetëve të Kuvendit, si dhe takim me presidentin Stevo Pendarovskin.

TË FUNDIT

MINT: Bie çmimi i naftës për 2 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT), i ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, për të premten e një korrikut. Çmimi maksimal i lejuar...

Çfarë ndodhi me Travis Barker? Bateristi i Blink-182 u dërgua me urgjencë në spital i shoqëruar nga Kourtney Kardashian

Bateristit Blink-182 u dërgua me urgjencë  në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, së bashku me Kourtney Kardashian. Travis Barker është dërguar me urgjencë...