31.8 C
Skopje

Grubi uron turqit në RMV për Ditën e Arsimit

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, ka uruar turqit në Republikën e Maqedonisë së Veriut për Ditën e Arsimit në gjuhën e tyre amtare.

Sot bashkëqytetarët tanë me përkatesi turke shënojnë Ditën e аrsimit në gjuhën e tyre amtare në Maqedoninë e Veriut.

Me këtë rast, shpreh urimet më të sinqerta ndaj gjithë komunitetit turk në vendin tonë.
Në ditë festash duhet të përkujtohemi se kur jemi bashkë, jemi më të fortë dhe e plotësojmë njëri tjetrin.

Gëzuar 21 Dhjetorin!

TË FUNDIT

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...

Gashi: Janë bërë shkelje kushtetuese në ligjin për KPK-në

Të mërkurën e 29 qershorit, Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka informuar se ka bërë kërkesë në Institucionin e Avokatit të Popullit për referimin...