2.8 C
Skopje

Grubi: Me Mariçiçin e Nuhiun u dakorduam për tërheqjen e listës për faljen e të burgosurve

Zëvendëskryeministri i parë i RMV-së, Artan Grubi, ka njoftuar se mbrëmë ka biseduar me ministrin e Drejtësisë Bojan Mariçiq nga i cili ka kërkuar tërheqjen e listës së propozuar nga ana e burgjeve për falje të të dënuarve.

“Mbrëmë në bisedë me ministrin e drejtësisë Bojan Mariçiç dhe në koordinim me zëvendësministrin Nuhiu u dakorduam rreth tërheqjes së listës së propozuar nga ana e burgjeve për falje të të dënuarve.

Sot edhe zyrtarisht kolegu Mariçiç e tërhoqi nga procedura propozimin e dhënë nga ana e drejtorive të burgjeve”, ka shkruar Grubi në Facebook.

TË FUNDIT

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...

Ali Ahmeti: Çdo Janar kujtojmë personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare, Gjergj Kastrioti Skënderbeun

Çdo Janar bëhemi bashkë në Sheshin Skenderbeu për të kujtuar personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare Gjergj Kastrioti Skenderbeun që me shekuj...