22.8 C
Skopje

Arjanit Hoxha: Kam thënë se Grubi do të dalë nga Qeveria, por dolëm ne

Arjanit Hoxha nga Lëvizja Besa sonte ka qenë i ftuar në emisionin ClickPlus në TV21 ku ka folur për zgjedhjet lokale, dështimin për ta rrëzuar Qeverinë dhe daljen në opozitë.

“Kam thënë në fushatë të zgjedhjeve lokale se Artan Grubi do të mund të dalë nga Qeveria me 4 vota të deputetëve të Lëvizjes Besa por nuk ndodhi kështu. Ne tani jemi në opozitë dhe kemi dalë në opozitë faqebardhë dhe ballëhapur. Ne në zgjedhje lokale fituam 26.000 vota të shqiptarëve”, ka thënë Hoxha.

Rikujtojmë se Lëvizja Besa në këto zgjedhje lokale ka më pak se BDI rreth 100 mijë vota.

TË FUNDIT

Shpejtim Bajoku, i bronztë në Lojërat Mesdhetare

Boksieri Shpejtim Bajoku është ndalur në gjysmëfinale të Lojërave Mesdhetare që po mbahen të Oran Të Algjerisë. Megjithëse humbi, Bajoku e ka fituar medaljen...

Ahmeti uron Kamberin: Shqiptarët e Luginës qëndruan bashkë, kaluan obstruksionet

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar Shaip Kamberi për zgjedhjen e tij deputet. Ai ka thënë se shqiptarët e Luginës së...

MINT: Bie çmimi i naftës për 2 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT), i ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, për të premten e një korrikut. Çmimi maksimal i lejuar...

Çfarë ndodhi me Travis Barker? Bateristi i Blink-182 u dërgua me urgjencë në spital i shoqëruar nga Kourtney Kardashian

Bateristit Blink-182 u dërgua me urgjencë  në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, së bashku me Kourtney Kardashian. Travis Barker është dërguar me urgjencë...