BDI: Kryeministrin e propozon Ali Ahmeti dhe jo Mickoski

0
99

Propozimi i Mickoskit që Afrim Gashi të jetë mandatari i ri, hidhet poshtë nga BDI-ja. Nga atje thonë se Mickoski mund të propozojë shqiptar për mandatar nëse i fiton zgjedhjet dhe e merr mandatit.

“Kur VMRO DPMNE te marrin mandatin, ne rast se i fitojnë zgjedhjet e ardhshme parlamentare , pse jo, le te propozojnë shqiptar për mandatar te Qeverisë së re dhe ne do e mbështesim. Ne rastin aktual, bëhet fjalë për marrëveshje koalicioni midis BDI dhe LSDM për 100 ditëshin e fundit para mbajtjes së zgjedhjeve ku taksativisht thuhet që kandidati për Kryeministër do të propozohet nga BDI, gjegjësisht nga z. Ali Ahmeti.”

/KlanMacedonia/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here