22.8 C
Skopje

Mickovski: Sekretari i Gostivarit i takon VMRO DPMNE-së

Kryetari i VMRO-së, Hristijan Mickoski ka qenë i ftuar në emisionin ClickPlus në TV21

Duke pasur parasysh zgjedhjet ë fundit lokale në vendin tonë, Hristijan Mickoski nuk ka hezituar të përgjigjet rreth Gostivarit.

“Sekretari i Gostivarit i takon VMRO-së”, është shprehur krytari i VMRO-së. Ë gjithë kjo lë të nënkuptojë edhe bashkëpunimin që ka ASH me VMRO-në edhe përskaj dështimit të cilin ë kishte si parti në zgjedhjet lokale. Ky bashkëpunim i ASH me VMRO-në dhe Levicën ë Apasievit çoi në humbje të shumë votuesve.

ASH-ja në këto zgjedhje i bëri favor të madh VMRO-së së Mickoskit.

TË FUNDIT

Ahmeti uron Kamberin: Shqiptarët e Luginës qëndruan bashkë, kaluan obstruksionet

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar Shaip Kamberi për zgjedhjen e tij deputet. Ai ka thënë se shqiptarët e Luginës së...

MINT: Bie çmimi i naftës për 2 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT), i ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, për të premten e një korrikut. Çmimi maksimal i lejuar...

Çfarë ndodhi me Travis Barker? Bateristi i Blink-182 u dërgua me urgjencë në spital i shoqëruar nga Kourtney Kardashian

Bateristit Blink-182 u dërgua me urgjencë  në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, së bashku me Kourtney Kardashian. Travis Barker është dërguar me urgjencë...