0.8 C
Skopje

Grubi: BDI po reformohet, tash është koha për agjendën e gjelbër

Zv.kryeministri Grubi në “Vetëm Intervistë” ka thënë se BDI reformohet sepse kështu ë presin qytetarët.

“Qytetarët presin një BDI të reformuar. Kemi mbi 40% anëtarësi të re dhe me kryetarin Ahmeti jemi fitimtar sepse ai nuk ka nevojë të ndërrohet. Shihni kryetarët tjerë ende vazhdojnë të qëndrojnë në pozita edhe pse humbin kurse ne reformohemi dhe qytetarët e shohin atë. Tash është koha për Agjendë të gjelbër dhe jemi fokusuar në projekte të rëndësishme dhe mund ta shihni se sa rezultate pozitive kemi”, ka thënë Grubi në “Vetëm Intervistë”

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...