22.8 C
Skopje

Taravari pranon dështimin në zgjedhje dhe dorëhiqet

Sekretari gjeneral i ASH-së dhe kryetar i komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka paralajmëruar dorëheqjen nga posti në parti që e mban si sekretar gjeneral pas dështimit të madh që e kanë pasur për gjitha ciklet zgjedhore deri më tani, pasiqë si parti ato nuk kanë dalë fitues asnjëherë deri më sot. Kjo vjen si përgjegjësi morale si humbës i zgjedhjeve edhe në këtë cikës të lokaleve.

Taravari thekson se nuk do jetë sekretar gjeneral i Aleancës për shqiptarët, duke lënë hapësirë për figura të reja.

TË FUNDIT

Ahmeti uron Kamberin: Shqiptarët e Luginës qëndruan bashkë, kaluan obstruksionet

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar Shaip Kamberi për zgjedhjen e tij deputet. Ai ka thënë se shqiptarët e Luginës së...

MINT: Bie çmimi i naftës për 2 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT), i ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, për të premten e një korrikut. Çmimi maksimal i lejuar...

Çfarë ndodhi me Travis Barker? Bateristi i Blink-182 u dërgua me urgjencë në spital i shoqëruar nga Kourtney Kardashian

Bateristit Blink-182 u dërgua me urgjencë  në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, së bashku me Kourtney Kardashian. Travis Barker është dërguar me urgjencë...