32.8 C
Skopje

Çairi edhe me një hapësirë të re parkimi

VENDPARKINGJE TË REJA NË ÇAIRIN TONË TË ZEMRËS

Çairi edhe me një hapësirë të re parkimi, që shtrihet në një sipërfaqe prej 200 m2.

Kjo hapësirë që shton numrin e vendparkingjeve në Komunën e Çairit, gjendet në rrugën📍 “28 Nëntori” 13 (“Vukovarska” 13) dhe ekipet tona e kanë rregulluar sipas të gjitha standardeve.

Vend-parkingjet e reja janë kërkesë e banorëve të lagjeve tona, ndërsa vetëm katër vitet e fundit kemi krijuar thuajse 2000 vendparkingje të reja.

TË FUNDIT

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...