22.8 C
Skopje

Qeveria e Maqedonisë sot mban mbledhjen e rregullt, do të shqyrtohen disa pika

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut informon se sot 14.12.2021, (e martë), do të mbajë mbledhjen e rregullt të 127-të, me më shumë pika nga Programi për punë dhe në interes të qytetarëve.

Në përputhje me rendin e propozuar të ditës, në mbledhje do të shqyrtohen më shumë propozim-ligje edhe atë: për ndryshimin e Ligjit për Tarifë doganore dhe për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për tatim të vlerës së shtuar, përgatitur nga Ministria e Financave.

“Me propozim të Ministrisë së Financave para ministrave për shqyrtim dhe miratim do të gjendet edhe Informacioni për formimin e Fondit për Zhvillim në kuadër të Bankës për Zhvillim të Republikës së Maqedonisë së Veriut me Propozim-vendimit për miratimin e fondeve të Bankës për Zhvillim për formimin e Fondit për zhvillim”.

“Me konkluzionet dhe vendimet nga mbledhja e sotme e rregullt e Qeverisë, e cila do të mbahet me fillim në orën 12:00, opinioni do të njoftohet përmes kumtesës, menjëherë pas përfundimit të saj”, thonë nga Qeveria.

TË FUNDIT

Shpejtim Bajoku, i bronztë në Lojërat Mesdhetare

Boksieri Shpejtim Bajoku është ndalur në gjysmëfinale të Lojërave Mesdhetare që po mbahen të Oran Të Algjerisë. Megjithëse humbi, Bajoku e ka fituar medaljen...

Ahmeti uron Kamberin: Shqiptarët e Luginës qëndruan bashkë, kaluan obstruksionet

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar Shaip Kamberi për zgjedhjen e tij deputet. Ai ka thënë se shqiptarët e Luginës së...

MINT: Bie çmimi i naftës për 2 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT), i ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, për të premten e një korrikut. Çmimi maksimal i lejuar...

Çfarë ndodhi me Travis Barker? Bateristi i Blink-182 u dërgua me urgjencë në spital i shoqëruar nga Kourtney Kardashian

Bateristit Blink-182 u dërgua me urgjencë  në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, së bashku me Kourtney Kardashian. Travis Barker është dërguar me urgjencë...