2.8 C
Skopje

Grubi në ClickPlus: Me Besën nuk kemi pasur marrëdhënie bilaterale në Qeveri

Zv.kryeministri i parë Grubi në ClickPlus ka thënë se nuk kanë pasur marrëdhënie bilaterale me Besën në Qeveri.

“Ne partner koalicioni ë kemi pasur LSDM-në ndërsa Lëvizja Besa ka qenë në listë të përbashkët me LSDM-në. Ne marrëdhënie bilaterale në Qeveri nuk kemi pasur me Lëvizjen Besa sepse ashtu do të thonte që ne duheshte edhe me eksponentë të tjerë të partive të flasim për projektet të cilat do t’i realizonim. Jo që nuk kemi dëshirë të mos u flasim shqiptarëve sepse edhe z.Bytyqi është në LSDM gjithashtu Muhamed Zeqiri por kështu ka qenë situata sepse ata ishin pjesë ë listës së LSDM-së, flas për Lëvizjen Besa”, është shprehur Grubi.

TË FUNDIT

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...

Ali Ahmeti: Çdo Janar kujtojmë personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare, Gjergj Kastrioti Skënderbeun

Çdo Janar bëhemi bashkë në Sheshin Skenderbeu për të kujtuar personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare Gjergj Kastrioti Skenderbeun që me shekuj...