32.8 C
Skopje

Grubi në ClickPlus: Kush do të jetë ekzekutivi i ardhshëm i BDI-së vendos kryetari Ahmeti

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në ClickPlus sqaroi se kush do të jetë ekzekutivi i ardhshëm i BDI-së.

“Unë nuk mund të flas se kush do të jetë ekzekutivi i ardhshëm i BDI-së në Qeveri sepse nuk jam unë ai që duhet ta japë këtë përgjigje. Për këtë më së miri është të pyetet kryetari Ahmeti dhe ai do ta japë përgjigjn ë duhur. Nuk kam dyshim se kushdo që do të jetë në të ardhmen në ekzekutiv nga radhët ë BDI-së këtë do ta bëjë më së miri”, është shprehur Grubi.

TË FUNDIT

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...