22.8 C
Skopje

Grubi në ClickPlus: Jemi takuar me Alternativën por nuk kemi negociuar drejtpërdrejtë

Zv.kryeministri Grubi në ClickPlus është shprehur se me Alternativën ka negociuar drejtpërdrejtë kryeministri Zaev dhe jo eksponentë të BDI-së.

“Për ministritë dhe drejtoritë ë funksione tjera ne nuk kemi negociuar drejtpëdrejtë me Alternativën. Këtë gjë ë ka bërë kryeministri Zaev, ndërsa ne vetëm jemi takuar. Gjithashtu ne kemi qenë të informuar për çdo pikë që është folur në negociata. Është ë vërtetë që edhe kryetari Ahmeti ka pasur takime me z.Gashi”, ka thënë Grubi.

TË FUNDIT

Zv/ministri Bushi: Gëzuar 4 Korrikun Amerikë, mike e RMV-së dhe aleate e shqiptarëve

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Nazim Bushi sot përmes një fraze të presidentit historik të SHBA-ve, John F. Kennedy në faqen e tij zyrtare në facebook...

Konsultimet për propozimin francez, Kovaçevski sot takon Selën

Vazhdojnë konsultimet për propozimin francez për fillimin e negociatave inkuadruese të Republikës së Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian. Për sot në orën 11...

Ganiu: Sot po festojmë ditëlindjen e 246 të djepit të demokracisë, lirisë e prosperitetit

Kryetari i komunës Çair, Visar Ganiu ka uruar ditëlindjen e 246 të Amerikës. Sipas Ganiut, kjo festë sa ka rëndësi për amerikanët po aq...

Byrnes: SHBA mbështet bisedimet në RMV mbi propozimin francez

Ambasadorja e SHBA-së në Maqedoninë e Veriut, Kate Byrnes përmes një shkrimi në Twitter ka shprehur mbështetjen për bisedimet e brendshme që po zhvillohen...