29.8 C
Skopje

Grubi në ClickPlus: BDI fituese absolute në zgjedhjet lokale

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në ClickPlus foli për zgjedhjet lokale duke u shprehur se në këto zgjedhje BDI doli fituese absolute.

“Ne si BDI kemi dalë fituese në këto zgjedhje lokale. Duke ë pasur parasysh faktin se para katër viteve kemi pasur 10 komuna tani kemi fituar 11 komuna. Në rrethin ë parë ne fituam në Tetovë me diferencë prej 1.000 votash, ndërsa në rrethin ë dytë ne humbën kundrejt koalicionit Besa-VMRO-Levica. Nëse i bëni bashkë gjithashtu të gjitha partitë bashkë ASH-AAA-Besa-PDSH nuk kanë vota sa i kemi ne. Gjithësej 80.000 vota i kanë të gjithë bashkë në këshill ndërsa ne i kemi mbi 106.000 vota”, është shprehur Grubi.

TË FUNDIT

Bislimi: Anëtarësimi i Finlandës në NATO duhet të bëhet sa më shpejt, e të pasojë me Kosovën

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi në konferencën e përbashkët me ministren finlandeze për Çështje Evropiane dhe Drejtimin e...

Grubi: Urime Dita e pavarësisë Amerikë!

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi ka uruar Ditën e pavarësisë së Amerikës. Grubi është shprehur...

Edi Rama uron ShBA-të për Ditën e Pavarësisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, Kryeministri i Shqipërisë ka uruar Ditën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara. Rama ka shtuar se Dita e Pavarëssisë së...

ITSHKSH: Shkulja e bredhit të Nënë Terezës, akt barbar!

Nga Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në Shkup sot kanë reaguar për shkuljen e bredhit të Nënës Terezë në sheshin e...