31.8 C
Skopje

Nuhiu: Ziadin Sela nuk dorëhiqet edhe pas 7 debakleve zgjedhore

Publicisti Armend Nuhiu përmes një shkrimi në faqen e tij në rrjetin social facebook ka rikujtuar opinionin vendas se opozita shqiptare në Maqedoni të Veriut është ‘unike’ dhe dallon nga të gjithë të tjerat.

Sipas Nuhiut pas humbjes së fundit të zgjedhjeve, partitë politike në Kosovë u reformuan dhr zgjodhën kryetar të ri. E njëjta ndodhi dhe me VMRO-DPMNE-në gjatë vitit 2017 dhe tani me LSDM-në.

Ky është postimi i plotë i Nuhiut:

Në Kosovë 🇽🇰,

Pas humbjes në zgjedhje, LDK u reformua dhe zgjodhi kryetar Lumir Abdixhikun.

PDK pas debaklit në zgjedhje u reformua dhe zgjodhi kryetar Memli Krasniqin.

Në Maqedoni🇲🇰

Pas humbjes në zgjedhjet lokale 2017 Gruevski dha dorëjeqje, dhe pas humbjes së zgjedhjeve lokale më 2021 Zaevi dha dorëheqje dhe sot LSDM zgjedh kryetar të ri.

A te shqiptarēt në 🇲🇰pas 20 debakleve zgjedhore kryetar i PDSH është ende Menduh Thaçi, dhe pas 7 debakleve zgjedhore kryetar i Aleancës ende është Zijadin Sela.

TË FUNDIT

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...

Gashi: Janë bërë shkelje kushtetuese në ligjin për KPK-në

Të mërkurën e 29 qershorit, Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka informuar se ka bërë kërkesë në Institucionin e Avokatit të Popullit për referimin...