28.8 C
Skopje

Ilire Dauti: Alternativa nuk e meriton respektin tonë

Në emisionin Rruga Drejt në Alsat-M sonte kanë qenë të ftuar Arbër Ademi nga radhët e BDI-së dhe Ilire Dauti nga ASH.

Z.Dauti ka thënë se me ndarjen e rrugëve mes ASH dhe AAA tanimë ka humbur respekti për Alternativën nga ana e Aleancës.

“Ne ë kemi respektuar zotëriuan nga ana e Alternativës dhe atë ë bëmë koordinator të grupit parlamentar. Ata i ndanë rrugët me ne. Kjo i bie që ne jemi në rrugën ku kemi qenë edhe më herët ndërsa ata kaluan në anën tjetër. Alternativa u bë gjahu i partive në pushtet gjë që për ne është e pakuptueshme”, është shprehur Ilire Dauti.

TË FUNDIT

Shpejtim Bajoku, i bronztë në Lojërat Mesdhetare

Boksieri Shpejtim Bajoku është ndalur në gjysmëfinale të Lojërave Mesdhetare që po mbahen të Oran Të Algjerisë. Megjithëse humbi, Bajoku e ka fituar medaljen...

Ahmeti uron Kamberin: Shqiptarët e Luginës qëndruan bashkë, kaluan obstruksionet

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar Shaip Kamberi për zgjedhjen e tij deputet. Ai ka thënë se shqiptarët e Luginës së...

MINT: Bie çmimi i naftës për 2 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT), i ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, për të premten e një korrikut. Çmimi maksimal i lejuar...

Çfarë ndodhi me Travis Barker? Bateristi i Blink-182 u dërgua me urgjencë në spital i shoqëruar nga Kourtney Kardashian

Bateristit Blink-182 u dërgua me urgjencë  në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, së bashku me Kourtney Kardashian. Travis Barker është dërguar me urgjencë...