0.8 C
Skopje

Haaland i zemëruar pas eliminimit të Dortmundit

Te Borussia Dortmund ka frikë që dy golat e sulmuesit Erling Haaland kundër Besiktas, ndoshta janë të fundit në fanellën e klubit gjerman.

Dortmund do marrë pjesë në Ligën e Evropës në vitin 2022, garë në të cilën Haaland nuk ka objektiva.

Lojtari nuk ishte i lumtur me eliminimin nga Liga e Kampionëve dhe këtë e ka bërë me dije kapiteni i Dortmundit, Marco Reus.

“Vetëm e pashë në dhomën e zhveshjes, ishte shumë i zemëruar”, zbuloi Reus për “Amazon”, derisa ky zemërim thuhet se është rasti i humbur, me të cilin do e kompletonte het-trikun.

Haaland ka shënuar plotë 74 gola në 72 paraqitje për Dortmundin, të cilët duan ta paguajnë futbollistin më të paguar në skuadër, por vetëm nëse pranon të rinovojë kontratën.

Top klubet evropiane si Real Madrid, Bayern Munich, Barcelona, Man City, Man United dhe Chelsea kanë interesim për norvegjezin, që ka klauzolë lirimi me vlerë 75 milionë euro.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...