2.8 C
Skopje

Bekteshi: Kjo është hera e dytë brenda dy viteve që kemi ngrirë çmimet

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, në një intervistë për emisionin Magazina Ekonomike në Alsat, ka treguar se të gjithë qytetarët që shohin parregullësi tek çmimet, mund të thërrasin në numrin pa pagesë të cilin e ka në dispozicion Ministria e Ekonomisë së bashku me Inspektoratin e Tregut, shkruan Alsat. Bekteshi, po ashtu ka treguar se kjo është hera e dytë në periudhën prej dy vitesh, ku ata si Ministri kanë ngrirë çmimet për shkak të gjendjes së krizave.

“Është hera e dytë që ne si Ministri e Ekonomisë i ngrijmë çmimet në një periudhë prej dy vitesh, marrë parasyshë që edhe në periudhën e fillimit të pandemisë gjatë vitit paraprak sollëm një vendim të ngjashëm, vetëm se kemi vendosur në funksion së bashku me Inspektoratin e Tregut edhe linjën pa pagesë 191 ku të gjithë qytetarët mund të thërrasin dhe të ankohen sa i përket rritjes së çmimeve apo edhe në rastet ku tregtarët e caktuar nuk i kthejnë çmimet të cilat kanë qenë në 1 dhjetor”, tha ministri Bekteshi.

WWW.GAZETA.MK

TË FUNDIT

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...

Ali Ahmeti: Çdo Janar kujtojmë personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare, Gjergj Kastrioti Skënderbeun

Çdo Janar bëhemi bashkë në Sheshin Skenderbeu për të kujtuar personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare Gjergj Kastrioti Skenderbeun që me shekuj...