31.8 C
Skopje

Arbër Ademi: BDI ka fituar më shumë komuna se para katër viteve

Ilire Dauti nga Aleanca në emisionin Rruga Drejt është shprehur kundrejt kundër kandidatit Arbër Ademi se BDI ka dështuar në këto zgjedhje lokale.

Arbër Ademi ka replikuar duke thënë: “Ne kemi fituar 126.000 vota dhe 11 komuna në këto zhjedhje lokale. Kemi fituar më shumë komuna se para katër vitesh. Populli ka vendosur se kush do të fitojë në këto zgjedhje duke marrë parasysh se ju keni fituar vetëm në 2 komuna. Diferenca jonë me juve është 9 komuna dhe ju ende thoni se ne kemi humbur”, është shprehur deputeti Ademi.

TË FUNDIT

Nafta nga mesnata më lirë në Maqedoni, ja si do jenë çmimet

Komisioni Rregullator për Energjetik në mbledhjen e sotme ka sjellë vendim që të lirojë për 2.50 denarë çmimin e dizelit, ndërsa nuk ka ndryshim...

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...

Gashi: Janë bërë shkelje kushtetuese në ligjin për KPK-në

Të mërkurën e 29 qershorit, Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka informuar se ka bërë kërkesë në Institucionin e Avokatit të Popullit për referimin...